26 / Nevyužitá šance na snížení náskoku

FK Klánovice – Fotbalový klub Újezd nad Lesy "B" 1:1 (1:0)

Branky – 11' J. Prošek; 47' J. Schwan

Se stále se přibližujícím závěrem letošního ročníku jsme s nutností dotáhnout se na první Union Strašnice přivítali doma Újezd nad Lesy "B." Do derby jsme naskočili s velikou ostražitostí, neboť náš soupeř v posledních pár kolech uhrál úctyhodné výsledky, kdy s nikým ze silných soupeřů neprohrál o více jak 2 branky, v minulém kole navíc o body obral Junior Praha 1960. Veliké starosti nám však dělala obrana, kde chyběli hned 3 hráči základní sestavy. Absentujícího Láďu Šperla a Matouše Richtra nahradil Dan Kutzendörfer a Ondra Nejedlý, vykartovaného Dana Bartáka zastoupil Jakub Prošek.

Už od úvodních minut hosté dávali najevo, že si ze sousední MČ nepřijeli pro prohru a oba skvěle rychlostně vybaveni útočníci z A-týmu vysoko presovali. V prvních 10 minutách jsme měli poměrně velké starosti se dostat na polovinu soupeře, ale po úvodním tlaku jsme se dostali k naší tradiční hře. Pomohla nám k tomu také první branka zápasu. Po odrazu balónu k levé postranní čáře se u míče ocitl Daniel Kutzendörfer, jenž nic nevymýšlel a ihned poslal zakroucený centr na opačnou stranu pokutového území, kam si nabíhal Jakub Prošek, ten, ač je střelcem svátečním, vynahrazuje svoje zásahy jistou exkluzivitou. Brazilsko-žižkovským způsobem si zpracoval míč hrudníkem během čehož se zbavil protihráče a přímým nártem obstřelil vyběhnuvšího gólmana přímo pod horní tyč branky. Tento úvodní gól nám dodal sebejistotu a sílu do zbytku prvního poločasu. Újezdští hrozili především z dlouhých nákopů, jedinou šanci, kdy soupeř pláchl, ale zlikvidoval sedmé čisté konto vyhlížející Jakub Kotrba. My jsme se do tutových šancí, podobně jako naši nepřátelé, také frekventovaně nedostávali. Nejblíže takzvané pojišťovací brance byl dvakrát náš kapitán Daniel Bartoň, když pálil několik metrů za vápnem. Do kabin jsme tak odcházeli za příznivého, ač hubeného náskoku.

Pro druhý poločas byl cíl zreplikovat výkon z prvního dějství, ve kterém jsme drželi míč na našich kopačkách a hosty jsme pustili pouze do jedné šance. Opak byl ale pravdou a nám se hned po 3 minutách podařilo inkasovat. Absolutně vypuštěná situace na levé straně naší obranné poloviny vyústila v centr, který jsme Újezdu vlastní laxností dopřáli. Balón putoval vzduchem až na hranici velkého vápna, odkud ho střelec celku v zelených dresech uklidil z voleje k pravé tyči. Velký náraz na psychiku, ale adekvátní trest za naši hru nás tak dostal zpět do nerozhodného stavu. Po oklepání jsme posledních 30 minut šlápnuli na plyn a bylo vidět, že jsme hosty zamkli na jejich polovině, dokázali jsme si konečně vypracovat víc šancí, ale díky naší slabé produktivitě, která nás už několik týdnů trápí, jsme je nedokázali proměnit. Největší možnost strhnout výsledek na naši stranu měl Karen Petrosyan, jenž zakončoval z oblasti penalty. Jeho přízemní pokus slabou nohou ale gólman vyrazil. O chvíli později pálil z levé stran křížem o několik desítek centimetrů vedle Daniel Bezpalec. V závěru zápasu jsme se zoufale snažili míče dostávat nahoru a kvalita z naší strany rapidně poklesla. Soupeř se spokojil s bodem a posledních minutách, ačkoliv měl několik šancí na úprk do otevřené obrany, sázel na kouskování hry.

Ve velké šanci dotáhnout se na první příčku tabulky jsme tak zklamali. Velmi nadějný výkon potopilo asi 10 minut nepozornosti a nedisciplinovanosti. Ztráta dalších dvou celků z první trojice je tak pouze slabou náplastí na naši ránu. V posledních čtyřech kolech se tak budeme snažit podat co nejlepší výkony a doufat v příznivé výsledky našich oponentů. Naskočit na pozitivní vlnu se budeme snažit už tuto neděli na půdě silných Ďáblic.