29 / Naděje na postup v ohrožení

10.06.2024

FC Háje Jižní Město "B" - FK Klánovice 1:1 (0:0)

Branky – 90' K. Kepka; 67' K. Petrosyan

Do nedělního zápasu v Hájích jsme nastoupili v poněkud oslabené sestavě, především kvůli absenci zraněného kapitána Daniela Bartoně, který sloužil pouze jako rezerva na lavičce, a stopera Honzy Kutzendörfera, jenž dostal v minulém zápase červenou kartu.

Hned po úvodním hvizdu jsme měli navrch díky vysoké aktivitě při napadání. Zodpovědný přístup hráčů v zadní linii, kteří si hlídali rychlé protiútoky, také sehrál podstatnou roli. Po čase ale naše hra ztratila tempo, a to především kvůli hrbolatému terénu, který nám znepříjemňoval naši kombinační hru. Uchýlili jsme se k dlouhým nakopávaným balonům na Filipa Tvrzického. Ten neměl problém balony prodloužit nebo si je přikrýt tělem a vybojovat tak několik volných kopů, ze kterých jsme nejednou ohrozili branku domácích. Naše první nebezpečná šance skončila gólem, který však hlavní sudí ihned neuznal kvůli údajnému ofsajdu našeho křídelníka Kirilla Chukhana. O několik momentů později jsme opět dotírali na branku soupeře, konkrétně po přetaženém centru z levé strany, na jehož konci se ocitl Daniel Barták, jehož hlavička bohužel nenašla prostor mezi třemi tyčemi. Zbytek poločasu se nic závažného neudálo, a tak jsme šli do šatny za bezgólového stavu.

I když jsme si byli vědomi našich špatných nástupů do druhých poločasů, opět jsme s tímto problémem nedokázali bojovat. Tým domácích nás ihned po hvizdu zamkl na naší polovině a nemilosrdně se snažil dobýt naši svatyni, která však stála pevně na svých základech. Podařilo se nám tedy oklepat se z nepovedeného začátku druhé poloviny a opět získat převahu. Náš tlak vyústil v zaslouženou branku, kterou nekompromisně zakončil Karen Petrosyan po chybě bránícího hráče domácích. Soupeř se ale tímto gólem nenechal odradit a stále hrozil dlouhými balony za obranu. Velkou šanci na vyrovnání měl tým Hájí, když využil naší vytažené obrany a poslal svého útočníka do náběhu na gólmana Jakuba Kotrbu, který svým včasným výběhem a následným zákrokem zlikvidoval jeho přízemní pokus o srovnání výsledku. Několik chvil na to se do vyložené šance dostalo naše duo Kirill Chukhan a Filip Tvrzický, které si vzájemnou kombinací poradilo s defenzivní linií domácích, ale bohužel celá akce ztroskotala na koncovce, která šla přímo na střed brány, kde byl připravený brankář domácích. Jak se ve fotbale říká "nedáš, dostaneš," a tak se i stalo. V 90. minutě se po sérii nepovedených odkopů dostal ke střele útočník celku Hájí a vyrovnal na 1:1. I přes tento drtivý okamžik jsme ještě v posledních pár minutách dvakrát dostali do zakončení, avšak marně.

Naše opakované neproměňování vyložených šancí nás stálo v tomto zápase vítězství. Nemusíme však věšet hlavy, protože v příštím a zároveň posledním kole soutěže se utkáme s druhým celkem tabulky a tento zápas rozhodne o tom, zda postoupíme do vyšší soutěže či nikoliv. Je proto důležité, abychom tento víkend hodili za hlavu a maximálně se soustředili na nadcházející neděli. Budeme velice vděční všem, kdo nás přijdou podpořit.

autor: Jakub Kotrba