Tradiční loučení se sezónou 2023/2024

24.06.2024

Jako každým rokem jsme se i letos týden po posledním mistrovském utkání sešli na hřišti, abychom uspořádali loučení se sezónou 2023/2024, na kterou budeme díky výsledkům jistě ještě hodně dlouho vzpomínat. Bohužel další z tradic je menší a menší počet zúčastněných týmu, který se i v tomto roce snížil na 4. Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem zúčastněným, že si našli chvíli na to přijít a v až téměř rodinné atmosféře strávit celý sobotní den. Již zmíněné 4 týmy si to tak rozdaly nejprve každý s každým a následně i v semifinále, finále a o 3. místo. Velice fyzicky náročný program, ve kterém všechny 4 týmy hrály jeden zápas za druhým, za doprovodu vůně opékaného prasete, nabízel pár přihlížejícím divákům mnoho napínavých zápasů, z nichž několik rozhodl jediný gól, nebo penaltové kopy. Prvenství po 5 odehraných zápasech slavil tým sestavený Lukášem Hladíkem a Honzou Pospíšilem, jenž poprvé zvedl nad hlavu zlatý pohár za nejvyšší příčku. Na místě stříbrném skončil tradiční tým klánovického hráčka oplývající ročníky 1999, 2000 a pár mladšími. Třetí místo obsadil každoroční účastník, zeleno-bílá skvadra FIipa Tvrzického a Dana Kutzendörfera, na bramborové příčce se pak umístil statečně bojující tým trenéru, za jehož zrodem sál Michal Kučera.

Po doplnění sil a vyhlášení turnaje vyplnil čas před tradiční rekapitulací sezóny zápas mistrovství Evropy mezi Českem a Gruzií. Hned posledním hvizdu rozhodčího jsme kolem páté hodiny upřeli zraky na plátno, kde byla odprezentována veškerá data a statistiky z uplynulého ročníku 1.B třídy. Žezlo symbolizující nejpoctivější docházku na tréninky převzal po Davidovi Nedomlelovi Marek Halász, nejvíc minut na trávě pak strávil Filip Tvrzický, jenž později přebral trofej za nejlepšího střelce jak týmu, tak celé soutěže. Nejvíc gólových přihrávek vymyslel Daniel Bartoň, nejvíce karetně oceněných zákroků pak Daniel Barták. Mezi brankáře byly tradičně velmi malé rozdíly, nejvíc čistých kont v poměru 7:6 vypotil David Nedomlel, nejméně krát ale inkasoval jeho parťák Jakub Kotrba. Nejlepším mladým hráčem uplynulé sezóny se stal Lukáš Hladík, nejlépe hrajícím cizincem pak Karen Petrosyan, který od minulé sezóny velice pokročil a po 11 zásazích o jeho prvenství neměl nikdo pochyby. Kapra, jenž byl na nejlevnější trofeji na prodejně, za nejlepšího hráče sezóny, určeného statistikou plus/mínus bodů, nad hlavu pozvedl Filip Tvrzický, který o pár bodů udolal Honzu Kutzendörfera a Matouše Richtra. Největším smolařem, především díky dlouhodobému zranění, byl s +2 body Daniel Bezpalec, který si přebral trofej za "největší kopyto." Nejprestižnější pohár s karatistickým županem, za nejvíce minut strávených ve sprše má op třech letech nového vlastníka, Jakubovi Proškovi ji pod nosem vyfoukl Daniel Bartoň.

Snímky z prezentace a veškeré statistiky můžete najít ve fotogalerii pod článkem. Ještě jednou mockrát děkujeme všem, co se na rozlučce jakýmkoliv způsobem podíleli. Díky za krásné zakončení sezóny 2024/2024 a už teď se těšíme, co přinese ročník následující!